Wielkanocne pisanki z najmłodszymi

pisanki

Malowanie i ozdabianie jajek jest tradycją Świąt Wielkiej Nocy. Warto więc zaangażować nasze pociechy w tę zabawę. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów jak zorganizować wielkanocne zabawy odpowiednie do wieku Twojego dziecka.

Zdobienie prawdziwych jajek może okazać się zbyt trudne dla dzieci w wieku 2 – 3 lat ze względu na ich kształt i wielkość. Dlatego warto narysować na kartce pisankę i posmarować ją klejem, a osobno z papieru kolorowego wyciąć kształty, którymi dziecko będzie mogło ją ozdobić według własnej fantazji.

Dla dzieci 3 – 4 letnich można przygotować kilka sztuk jajek ugotowanych na twardo, przygotować naczynia z kolorowymi farbami i maczając w nich paluszki dziecka odbijać kółeczka na jajku. Ugotowane na twardo jaja można też włożyć do czarnego barwnika i dać dziecku kredę do ich ozdobienia.

Innym sposobem są też jajka styropianowe, dostępne w większości sieciowych sklepów. Na nich również można odbijać opuszkami palca kolorowe kółeczka, lub wcześniej przygotować ozdoby do naklejenia na jajko. Ozdobione jajeczko nabijamy na patyczek do szaszłyka i GOTOWE.

— Marta Rutkowska

Brak komentarzy.